Kuruluşundan itibaren 140 karakter sınırı ile hizmet vermeye devam eden Twitter, konu ile ilgili büyük bir değişiklik yaparak karakter sayısını iki katına çıkarıyor. Bu güncelleme ile birlikte Twitter karakter sayısı 280’e çıkmış olacak.

Twitter 140 olarak belirmiş olduğu karakter sayısını değiştirerek 280’ne çıkarmaya hazırlanıyor

Yapılcak olan güncelleme sonrasında kullanıcıların birbirine ya da bir gruba yanıt verirken kullandıkları “@” ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterden düşülmeyecek.

Twitter  “Yanıtla” özelliğinin üzerine tıkladığınızda konuşmanıza dahil olan kişileri kolaylıkla görüp kontrol edebiliyor olacaksınız. Yapılan konuşmaları okurken ise atılan tweet’in başında “@” ile başlayan kullanıcı isimleri yerine yazılan tweetleri göreceksiniz.

280 karakterlik yeni özellik için örnek paylaşım yapıldı

Jack Dorsey ve Biz Stone ilk 280 karakterlik örnekleri paylaşarak değişimin canlı örneklerini kullanıcılar ile paylaştılar. Ancak bu özelliğin tüm kullanıcılar için aktif hale getirilmesi biraz zaman alacak.

Karakter sayısı ile ilgili yapılacak olan güncelleme  tüm dillerin yapısına ve verilerine uygun olacak. Twitter yetkilileri bu konu ile ilgili yaptıkları açıklamada aynı karakter sayısında İngilizce olarak anlatılabileceklerin Çince’ye göre daha kısıtlı olduğunu ve bu gibi zorlukların aşılmasını hedefledikleri de ifade ettiler.