Snapchat, paylaşılan snapler için ink ekleyebilme opsiyonunu getirerek Instagram snap özelliklerinin bir adım önüne geçti. Snapchat getirdiği yeni özellikleri iOS ve Adroid için hayata geçirecek.

Peki yeni “ Snapchat için yeni özellikler neler? “ ,“ Snapchat için gelen yeni özellikler nasıl kullanılacak? “  diyorsanız yanıtları yazımızın devamında sizi bekliyor.

Link ekleme özelliği nasıl kullanılıyor?

Ataç imgesine bastığınızda snap’inize Snapchat’in kendi tarayıcısında açıklan bir link ekleyebiliyorsunuz. Sadece reklam kampanyalarında ve ‘ Discover ‘ içeriklerde kullanılan bu özellik sayesinde Snapchat, Instagram’ a biraz daha yaklaşmış oldu. Paylaşımlarınıza ekleyeceğiniz linklerin Snapchat hizmet kullanım şartlarına, topluluk ilkelerine ve gizlilik politikasına uyması gerekiyor. Snapchat, link paylaşımı konusunda oldukça dikkatli davranıyor, hatta bu konuda otomatize edilmiş güvenlik araçlarını da devreye sokmuş durumda.

Snapchat aynı zamanda Google’ın güvenli tarama hizmetinden çektiği bilgileri de kullanıcılarını olası dolandırıcılık, kötü amaçlı yazılımlar ve tehlikeli siteler hakkında uyarmak için de kullanıyor. Snapchat güvenlik konusunda gösterdiği hassasiyeti, yeni bir önizleme özelliği olan yukarı çek oku ile kullanıcıların zararlı linke tıklamasını önleyerek de gösteriyor.

Fonlar özelliği nasıl kullanıllanılıyor?

Fonlar özelliği sayesinde Snap’teki objeleri kesip arka tarafa renkli ve gösterişli desenler koymanız mümkün. Fonlar özelliğini kullanmak için, araçların dikey olarak yer aldığı bölümden makası seçi ve ardından fon ikonuna basın. Günlük olarak değişen fonlardan birini seçerek görsel içeriğin belli bir kısmını ortaya çıkarabilirsiniz.

Snap’inizi katmanlayarak fonu bazı objelerden ayırmanızı sağlayan bu sistem sayesinde fotoğraf arka planınıza yaratıcılık katabilirsiniz.

Ses filtreleri özelliği nasıl kullanılıyor?

Arttırılmış gerçekliğin bir örneği olarak sunulan lenslerin bir parçası olan ses filtrelerini içeriklerinizde de kullanmanız mümkün. Ses filtre özelliğini kullanmak için ekranın alt kısmında yer alan hoparlör ikonuna basmanız yeterli. Bu sayede size sunulan bir çok karakter sesinden kendinize en uygun olanı seçerek, snap’lerinize ekleyebilirsiniz.