İnternet siteleri üzerinden hizmet veren bir firma iseniz; sizin için en büyük öncelik içerik üretmek ve bunu müşteriye en iyi şekilde sunabilmektir.Şayet ihtiyacınız olan şey içerik pazarlama ise dijital ajans sektörüne bir göz atmanızda fayda var.

İçerik ajansları, sizler için doğru bir pazarlama stratejisi yaratacak, doğru hedef kitleye doğru üslupla ulaşmanızı sağlayacak, ihtiyaç duyduğunuz içerikleri vizyonunuza uygun bir şekilde profesyonel olarak hazırlayacak kurumlardır.

Sizin istekleriniz doğrultusunda hareket eden içerik ajansları; kaliteli ve özgün içerikler yaratır, SEO uyumlu makaleler hazırlayarak internette aranma ve bulunma sıklığınızı arttırarak sizi rakiplerinizin birkaç adım önüne geçirir. Sorunlarınıza çözümler bulur ve bunun yanı sıra hedef kitlenizle aranızdaki mesafeyi en aza indirger. Yine hedef kitleniz ile aranızda samimi ve kalıcı bir diyalog oluşturmanızı sağlar. Markanız veya ürününüz çalıştığınız içerik ajansı tarafından üretilen projeler sonuncunda, internette bulunabilir bir olgu haline gelir.

İçerik ajansı tarafından üretilen içerikler dilediğiniz formatta, dilediğiniz platformda, hedef kitlenizin sizi anlamasını sağlayacak şekilde oluşturulacak ve paylaşılacaktır.

İyi bir içerik ajansı aynı zamanda SEO’ya ve Dijital Medya Reklamcılığına hakim olmalıdır. Sosyal medya hesaplarınızı emanet edeceğiniz içerik ajansları sizler için en uygun maliyetli planlamayı yaparak dijital medya hesaplarınızı şaha kaldırmalıdır. Aynı zamanda her içeriğini SEO uyumlu yaparak firmanızın bilinirliğini ve bulunabilirliğini sizler için sağlamakla yükümlüdürler.

İçerik Ajanslarının Yaptıkları

İçerik ajansı bünyesinde yapılan işler aşağıda sizler için listelenmiştir.

  • Vizyonunuzu yansıtan; yazılı, görsel, video veya gif formatında envai çeşit içerikler hazırlar.
  • İçerik paylaşmadan önce bunun stratejisini oluşturup, içerik için en uygun formatı ve platformu belirler.
  • İçerik pazarlama planı oluşturur.
  • Analiz çalışmaları yaparak, markanın ihtiyaç duyduğu içerikleri üretir.
  • Dijital mecraların tümüne hakimdirler bu yüzden her platforma uygun içerik üretebilirler.
  • SEO uyumlu makaleler üreterek markanın bilinirliğini ve ulaşılabilirliğini arttırırlar.
  • Markanın internet sitesi için gerekli güncellemeler, düzenlemeler ve yeni içerik üretimleri yapar.
  • Kurumsal blog sayfası olmayan firmalar için, markanın vizyonuyla uyumlu blog sayfası ve içerikler oluşturur.
  • İnfografik, olay incelemesi, animasyon, videolar, görsel, e-bülten, yazılı içerikler ve aklınıza gelebilecek bütün içerik çeşitlerini sizler için üretirler.