‘Selfie’ kelimesi 2012’nin sonlarında kullanılmaya başlandı, 2013’te ünlendi, hatta öyle bir ünlenmek ki, Oxford tarafından ‘yılın kelimesi’ seçilerek sözlükte kendisine yer buldu ve 2014’te de zaten biliyorsunuz… Peki ya 2014’te, TDK’nın bile duruma kayıtsız kalamayıp gündemine aldığı ‘selfie’, başka bir deyişle ‘özçekim’, çılgınlıklarının en ünlüleri hangileriydi? İşte size, 2014’ün en çok konuşulan 10 selfie’si!

10- ‘Bakiyim, nasıl çıkmışım?’

040114-fish-kim-2 Bu selfie, filin Kim Kardashian’a saldırısı olarak nitelendirilmiş olsa da, fil kadar tatlı hayvan pek yoktur diye düşünüyor ve sevgili fil dostumuzun sadece selfie’de nasıl çıktığını merak ettiğini iddia ediyoruz.

9- Kupa Mutluluğu

9

2014 Dünya Kupası finalinde, Almanya’nın Arjantin’i yenerek kupayı almasının ardından Almanya’nın forveti Podolski ve Başbakan Merkel pek mutlu görünüyor…

8- Brad Paisley’den Efsanevi Troll’lük

8 Kansas konseri öncesi, ‘Alcohol (Alkol)’ isimli ünlü şarkısı yüzünden Westboro Baptist Kilisesi üyeleri tarafından ‘God Hates Drunks (Tanrı Sarhoşlardan Nefret Eder)’ yazılı dövizlerle protesto edilen şarkıcı Brad Paisley de selfie’siyle 2014’te çok konuşulan isimlerden bir diğeri olmayı başardı.

7- Trenle selfie çekilmez!

2014’ün en çok konuşulan selfie’lerinden bir diğeriyse, video’da görebileceğiniz Jared Michael isimli gence ait. Aslında selfie için trenden yeterli uzaklıkta bulunan bu genç, kafasına çarpan şeyin, tren değil de kondüktörün tekmesi olduğunu fark edebilmiş midir acaba?

7

6- Pahalıya Patlayan Selfie

6 Pamplona’daki boğa koşusunda boğalarla selfie çekilmeye çalışan bu dostumuz, boğa tarafından cezalandırılmak ve sosyal medyada alay konusu olmakla kalmadı, bir de üstüne 4,100 dolar ceza ödedi. Çünkü Pamplona’daki yasalar, boğa koşusuna güvenlik gerekçesiyle mobil cihazlar getirilmesini yasaklamıştı. Pek de haklı bir yasaya benzemiyor mu?

5- Yediğin içtiğin senin olsun…

5 Aslında 2014’te dünyanın en çok konuşulan selfie’lerinden bahsediyoruz ama selfie çılgınlığı dünyayı aştı. NASA’nın kaşif robotu, “Mars’a kadar gitmişiz, bir selfie çekmeden dönmek olmaz” diye düşünmüşe benziyor, ne diyorsunuz?

4- Ooo, kimler buradaymış…

4 ‘Abi Paul McCartney ve Warren Buffett’ı gördüm, bankta oturuyorlardı’ diye arkadaşlarına anlatsa adı kolpacıya çıkacaktı muhtemelen, o da sağlam bir kanıtla gelmek istedi, ne var yani?

3- Kraliçe mi o?

3 Bildiğin Kraliçe Elizabeth! Avustralyalı hokey oyuncusu Jayde Taylor’ın bu selfie’si de fazla söze hacet bırakmıyor…

2- Biden’ın İlk Selfie’si

2 Yani ABD Başkan Yardımcısı benimle selfie çekecek değildi ya, ya kimle çekecekti?

1- Daha kim olsun? (Aslında viral ama canın sağolsun!)

140302-ellen-selfie_df30515d8c22eca3f956fb3c022c059e Ellen DeGeneres; bu selfie’yi ‘keşke Bradley’nin kolu biraz daha uzun olsaydı’ diyerek paylaştı… Jennifer Lawrence, Channing Tatum, Julia Roberts, Kevin Spacey, Brad Pitt, Lupita Nyong’o, Angelina Jolie, Bradley Cooper, Meryl Streep ve Jared Leto bir arada, birkaç kişi de eksik kalsın, he?
Kaynak: http://time.com/3587983/selfies/