Facebook, kullanıcılarının ücretsiz ve halka açık Wi-Fi ağlarını bulmasını sağlayan yeni özelliği Wi-Fi Bul ‘un etki alanını genişletiyor. Geçtiğimiz sene Wi-Fi Bul özelliğini mobilde test etmeye başlayan Facebook, bu özelliği sadece iOS kullanıcıları için sınırlandırmıştı. Facebook geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile kullanıcılarının bu özelliği artık iOS ve Adroid tabanında kullanabileceğini duyurdu. Wi-Fi Bul özelliği, kullanıcıların seyahat ederken, özellikle hücresel veri ağının sınırlı olduğu alanlarda etkili bir çözüm olacağı düşünülüyor.

Wi-Fi Bul Özelliği Nasıl Kullanılabilir?

  • Wi-Fi Bul özelliğine erişebilmek için Facebook mobil uygulamasının ‘Daha Fazla’ sekmesini tıklamanız yeterli.
  • Wi-Fi Bul sekmesini etkinleştrdikten sonra Facebook bu özelliği kullanmaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyor
  • Sonrasında size en yakın Wi-Fi noktaları ve Wi-Fi’ların ait olduğu şirketler hakkında bilgileri gösteren bir harita sunuyor.

Wi-Fi Bul Özelliğinin Facebook’a Katkısı Ne?

Facebook’un öncelikli kazanımlarından biri kullanıcıların sosyal ağda daha fazla vakit geçirmesi olacak. Bir diğer kazanımı ise özelliğin kullanıcılara kafe, resoran gibi yerel işletmeleri bulmasına yardımcı olması sayesinde Google Maps’e akip olması. Bu özellik aynı zamanda Facebook’un kullanıcılarını takip etmesini de kolaylaştıracak çünkü Wi-Fi Bul uygulması özelliğini kullanmak için konum paylaşımı yapmanız gerekli, eğer konum paylaşımına izin vermediyseniz sürekli paylaşım ayarına geçmeniz gerekecek.