Google Posts,Google’ın içerik sonuçlarında doğrudan içerik paylaşmanızı sağlayan bir uygulama. Bir süredir ünlülerin, spor takımlarının, spor liglerinin, film stüdyolarının ve müzelerin kullanımına sunulan Google Posts henüz Türkiye’de hizmet vermeye başlamadı.

Google Posts, Google arama sonuçlarında paylaşımda bulunmanıza katkı sağlıyor.Bu hizmeti kullanarak görsel, video, GIF ve metin içerikleri paylaşımında bulunabiliyorsunuz. Google Posts içerikleriniz aynı zamanda siteye trafik de çekiyor, ayrıca işletmelerin bu özelliği kullanarak etkinlikler oluşturması, ürün ve hizmetlerini Google Arama Sonuçları’nda ve Haritalar’da gönderi olarak paylaşması da mümkün.

Google Posts’da Neler Paylaşılabilecek?

Google yaptığı açıklamada, işletmelerin aynı zamanda günlük özel menüleri ve güncel promosyonları gibi detayları da paylaşabileceğini duyurdu. Yerel işletmeler için önemli detaylardan biri de bu gönderilerin siteye trafik çekecek olması. İşletmeler paylaşacakları gönderilere link yerleştirerek hedef kitlelerini web sitelerine çekebilecekler. Böylelikle sayfalarını ziyaret eden potansiyel müşterilerinin e-posta adresini talep ederek onlara bülten gönderimi yapabilecek. İşletmelerin bu özelliği kullanabilmesi için tek yapmaları gereken web’de ya da Google My Business’da gönderilerini oluşturmak. Uygulama aynı zamanda iOs ve Android’de de mevcut.

Google bu özelliğini ilk olarak ABD seçimlerine test etmişti, zamanla daha fazla kullanıcıya hizmet sunan uygulama son olarak ise Brezilya’da kullanıma sunuldu.