Instagram storylerini izlerken yeni bir şeyler keşfettiniz mi?

Geçtiğimiz aylarda yeni algoritmasıyla bizleri yaralayan Instagram, hikayelere gif koyabilme özelliği ile kalbimizi yeniden kazandı.  Kalbimizi kıran algoritmada son görülme özelliğinin aktif hale gelmesi, fotoğrafların ana sayfada daha alt sıralarda yer alması ve ekran görüntüsü bildirimlerinin ardından bahsedeceğimiz bu yenilik, Instagram severleri sevindirdi.

Story avcıları, bu özellik sayesinde hikayelerinde paylaştıkları fotoğraf ve videolarının üzerine çıkartma şeklinde hareketli GIF’ler ekleyebilecek. Birbirinden güzel ve çeşit çeşit gifler ile sonunda duygu ve düşüncelerimizin görsel olarak tam karşılığına ulaştık!

Sevindiren yeni özellik, story kullanıcılarına GIPHY entegrasyonu sayesinde sunuluyor. Yani, karşımıza çıkan tüm gifler, GIPHY arşivine ait görüntüler. Ayrıca bu gifleri storylerde kullanmak da tam anlamıyla bebek işi. Hikayenize gif eklemek için, hikayenizi tamamlamadan önce üst kısımda yer alan çıkartmalar butonu yardımcınız olacaktır. Sonrasında karşınıza çıkan arama butonuna hikayenizi ifade edebileceğiniz doğru bir kelime girerek, alternatif giflere ulaşmak oldukça kolay.

Instagram kendine yakışır bir özellikle yeniden karşımızda. Uzun bir süredir yaptığı güncellemeler ile adını fazlasıyla duyuran Instagram’ın gif özelliği Fevreka reklam ve içerik ajansından 10 üzerinden 11 aldı.