Tweet kuşlarına ivedilikle duyurulur!

Karakter sınırını Eylül 2017’de 280’e kadar yükselten gönlümüzün efendisi Twitter, şimdi daha fazlası için bir yeniliğe daha imzasını attı. Tweet kuşlarının işlerini kolaylaştıran bu uygulama, kullanıma sunuldu bile.

Önceleri, karakter sınırından muzdariptik. Bu durumun çözülmesinin ardından diğer bir sorun olan tweetleri birbirine bağlama sorunsalı da ortadan kalktı! Yeni gelen tweet dizileri özelliği, sosyal medya dili ile ‘flood’ oluşturmayı oldukça kolaylaştırdı. Artık floodların başına rakam yazmak mazide kaldı anlayacağınız.

Duygu ve düşüncelerimiz uzun bir süre boyunca tweetlere sığma sorunsalı yaşadı ve kabul edelim ayrı ayrı tweet atmak da istemeyerek kendi tweetimize yanıt verdik ya da tweetleri numaralandırarak bu işin altından kalkmaya çalıştık. Yeni tweet dizisi özelliği ile uygulamaya eklenen tek bir düğme, Twitter akışını fazlasıyla hızlandırdı. Hatta yenilik sadece bu özellikle sınırlı kalmadı “Diziyi Göster” etiketi de cabası oldu. Bu etiket sayesinde artık tweet dizisi kolaylıkla görüntülenebilir. Parmaklarımızı sabırsızca klavye başına iten yeni özellikle Twitter, Fevreka reklam ve içerik ajansından 10 üzerinden 10 aldı!

Twitter, hiçbir zaman popülerliğini yitiren bir sosyal ağ olmadı. Duygu ve düşüncelerimizi tümüyle ve rahatça ifade edebildiğimiz Twitter, yeni özelliği ile birbirine bağlı tweetler yaratmayı kolaylaştırdı. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise yalnızca “+” butonuna basmanız yeterli. Artık duygu ve düşüncelerimizin önünde bir engel kalmadı. Hem 280 karakterimiz hem de dizi özelliğimiz var! Daha ne isteriz! Artık tek sınırımız kendimiziz.

Evet tweet kuşları sınırsız, özgür ve bol dizili güzel tweetlere…