Facebook kullanıcılarına yeni özellikler ve farklı deneyimler sunmaya devam ediyor. Kullanıcı memnuniyeti açısından geliştirdiği Facebook ücretsiz Wi-fi bulma özelliği “Wi-fi Bul” ve Facebook sayfa ve reklam ölçülerine yeni özellikleri daha önceki yazılarımızda sizler için anlatmıştık.

Reklam stratejilerine büyük önem veren Facebook geliştirdiği yeni özellik sayesinde ise kullanıcılarına daha önce ziyaret ettiği mağazaların reklamlarını getirecek.

Facebook fiziksel seyahatlere yönelik reklamlar sunacak

Facebook tarafından kullanıcılarına, kişilerin fiziksel ziyaretlerine yönelik reklamlar sunulmaya başlandı. Reklamverenlerin, belirli hedef kitle gruplarını satın alabildiği yeni uygulama sayesinde sadece mağazayı ziyaret etmiş olan kullanıcılara değil, potansiyel müşterilere de reklam yapılabilmesi mümkün. Reklamverenler hedef kitlelerini seçerken artık mağazalarını halihazırda ziyaret etmiş kullanıcılar dışındakileri hedef kitlenin dışında tutabiliyor.

Facebook reklamverenleri gerçekte çevirimdışı alışveriş yapmayı tercih eden kullanıcılara da reklam verebiliyorlar. Facebook ise yaptığı açıklamada ilk alıcıların KFC, Dick’s Sporting Goods ve Macy’s gibi markalar olacağını belirtti.