Bir reklam yazarının kendini geliştirmeye açık olması çok önemlidir. İyi bir yazar olmak için sizden daha deneyimli yazarları okumanın önemi aşikardır. Reklamcılıkla ilgili kitaplar okumanız sizin doğru ifade ve hitap biçimlerine ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Hedef kitleyle nasıl bağ kuracağınızı öğrenmeniz ve reklamcılığın püf noktalarını kavramanız için okumanız gereken kitapları bu yazımızda sizler için derledik.

 

Satan Reklam Yaratmak – Luke Sullivan, Sam Bennett

İyi bir reklam yazarı olmak isteyen herkesin başucu kitabı olarak görmesi gereken Satan Reklam Yaratmak, tüm dünyada uzun yıllardır metin yazarlarını, reklam öğrencilerini yönlendiren belki de en popüler kitap. Son baskısıyla dijital dünyaya uygun yeni bölümler de eklenen bu kült kitap, bütün kariyeriniz boyunca size ışık tutacak bilgilere sahip!

İknanın Psikolojisi – Robert Cialdini

İknanın Psikolojisi, yaşamın her alanında ikna olma ve ikna etme sürecinin nasıl işlediğini her yönüyle ele alan bir kitap. Bir reklamcının her şeyden önce ikna kabiliyetinin iyi olması gerektiğinden bu kitabı enine boyuna inceleyip, hatim etmekte kesinlikle fayda göreceğinizi söyleyebiliriz. Bu kitapta öğrendiklerinizden sonra daha ikna edici bir üsluba sahip olacağınız kesin!

 

 

 

 

Hoopla Crispin Porter + Bogusky Hakkında Bir Kitap – Warren Berger

Reklamcılığın nasıl bir şey olduğunu bu kitap sayesinde birebir tanık olarak öğrenebilirsiniz. 10 sene önce kimsenin bilmediği bir ajansken, yaptıkları yaratıcı işler sayesinde reklam dünyası tarafından yakından izlenme hikayelerini adeta ajansın içinden biriymişsiniz gibi tecrübe edebileceksiniz!

Bir Reklamcının İtirafları – David Ogilvy

Bir reklam duayeni olan David Ogilvy’nin anılarını anlattığı Bir Reklamcının İtirafları her reklam yazarı adayının okuması gereken müthiş bir eser. David Ogilvy gibi bir reklamcılık dehasının reklama dair anlattığı her şey, işinizle ilgili öğrenmeniz gereken tüm detayları barındırıyor. Yalın bir dille yazılmış kitapta reklamda başarıyla ulaşmanın tekniklerini ve taktiklerini bulabilirsiniz.

 

Oğuz Odabaş